A Csepeli Öttusa és VSE versenyzőjeként második helyen végeztem a hétvégi Viwa Open nemzetközi fedett pályás öttusaversenyen, amely egyben az idei felnőtt országos bajnokság is volt. A 2. hely, egy kínai versenyző mögött, azt is jelentette, hogy a magyar indulók közül a legjobb eredményt sikerült elérnem, így nagy örömömre 2024 és 2025 után idén újra sikerült megszereznem az országos bajnoki címet.
Szezonkezdetnek mindenképpen biztató volt a verseny. Összességében elégedett is vagyok a teljesítményemmel, látszik az eddig elvégzett munka, ugyanakkor szerencsére az is, hogy van még hova fejlődni. Élsportolóként a folytonos fejlődés számomra teljesen természetes, hisz a célom az, hogy lépésről lépésre egyre jobb és stabilabb teljesítményt nyújtsak.
A mostani verseny döntőjének táblavívásában hatodik kiemeltként a legjobb 16 között kezdtem, és két győzelem után a legjobb négy között estem ki. A második asszó különösen kiélezett volt: a kínai Ma Jüang ellen az utolsó másodpercekben sikerült egyenlítenem, négy századmásodperccel a vége előtt bevinni a döntő tust. Ez fontos pillanat volt számomra, mert megerősített abban, hogy kiélezett helyzetekben is meg tudom oldani az aktuális feladatot.
Úszásban stabil teljesítményt nyújtottam, az OCR-pályán tudatosan visszafogottabban versenyeztem így a szezon elején, a kombinált számban pedig már látszódott a befektetett munka eredménye. Egy ideig vezettem is, végül a kínai Li Liu-csang az utolsó lövészetnél pontosabb volt, így a második helyen zártam a versenyt.
A verseny magyar mezőnye rendkívül erős volt, ami külön értéket ad a mostani eredményemnek. Mivel Bőhm Csaba, Szép Balázs, Gáll András és Tárkányi Zsombor is folyamatosan magas szinten teljesítenek, ez egyfajta erős versenyhelyzetet teremt a számunkra, űzzük-hajtjuk egymást, s ez mindannyiunkat csak előre visz. Hosszabb távon ez a közös erősségünk lehet. S bár a szezon még csak most kezdődött el, a fő cél idén a világbajnokság, ahol szeretnék a dobogóért küzdeni.
Köszönöm a családomnak, az edzőimnek, a Magyar Öttusa Szövetségnek, a Csepel Öttusának, valamint a támogatóimnak a segítséget és a bizalmat. Folytatjuk tovább a közös munkát.